SHIFRAT/ Kryeministri Rama firmos pagat per biznesin e vogel dhe ndihmen sociale

Ndaje

Kryeministri Rama ka urdheruar sot disbursimin e perkrahjes sociale, te papuneve dhe punonjesve qe sot nuk punojne. Ato jane rreth 710 milione leke por ne fakt, Rama tha se kryefamiljari deklaron pagen minimale dhe gruan pa page.
Ne duhet te shkojme pertej kesaj shifre, tha Rama, per te bere me shume. Pra edhe gruaja do te marre pagen e luftes. Keshtu qe pagesa shkon per biznesin e vogel ne 1,7 miliarde leke. Keta jane 60 mije persona qe deklarohen pa page. Keta do paguhen.

Ndihma ekonomike dhe sociale do te jepet dyfish. Po ashtu kemi wdhe te papunet qe marrin pagese papunesie. Edhe keta do te paguhen dyfish.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje