VIDEO/”Policia me shkopinj në rrugë”,Rama na tregon shembullin nga Spanja: Zgjidhni e merrni se forcat tona e kanë ndarë mendjen

0Shares
0

Italia dhe Spanja jane dy shtetet ne Europe qe po perballen me rritje te numrit te personave te infektuar nga koronavirusi, por nderkohe shenojne dhe viktima çdo minute dhe orë qe ne flasim.

Kaq i ka mjaftuar kryeminsitrit Edi Rama, te risjelle serish mesazhe duke perhapur panik dhe frike te qytetaret, pasi tashme eshte e kuptueshme, qe qytetaret e Shqiperise, disiplinohen permes panikut qe ofron Kryeministri Rama, kur nuk kane zgjedhje tjeter.

Kreu i qeverisë ka publikuar nje video nga Spanja ku shihet sesi forcat e policise i detyrojne qytetaret e grumbulluar te hyjne neper banesa dhe jo vetem. Rama e publikoi kete video per tiu treguar gjithë atyre qytetarëve që do dalin për të bërë pazar nga dita e hënë e deri në fund të kësaj lufte, të cilët duhet të mbajnë distancën me njëri-tjetrin, ndryshe do përballen me ushtrinë dhe policinë.

Mesazhi i Ramës:

🔴 KËTË VIDEO NGA SPANJA KU DJE VDIQ NJË NJERI ÇDO KATËR MINUTA, PO E POSTOJ PËR TË GJITHË ATA QË DO SHKOJNË TË BËJNË PAZAR NGA E HËNA E DERI NË FUND TË LUFTËS!

🔴 O NË RADHË SI USHTARË DHE ME DURIM E NË DISTANCË NGA NJËRI – TJETRI TË MBAROJNË TË GJITHË PUNË ME RADHË, PA VRARË NJERËZ MAJTAS – DJATHTAS, O PASTAJ ME VRAP E PA BËRË DOT AS PAZAR!…

🔴 ZGJIDHNI E MERRNI, SE FORCAT E RENDIT E KANË NDARË MENDJEN TOP DHE KANË PËRGJEGJËSINË HISTORIKE TË REAGOJNË PA ASNJË TOLERANCË👊

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/279339289718933/

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje