Sara Hoxha bën thirrje për koronavirusin, zbulon sëmundjen nga e cila vuan i vëllai

Ndaje

Izolimi dhe karantimi ka detyruar dhe njerezit e famshem, te cilet ne perditshmerine e tyre, ndoshta ishin me shume aktive me aktivitete dhe dalje.

Nje prej tyre eshte Sara Hoxha, trashegimtarja e Top Channel, e cila ka zbuluar dhe diçka qe me pare per publikun nuk dihej. Duke treguar historinë e vogël të familjes së saj Hoxha na zbuloi se vëllai i saj vuan nga një sëmundje.

Nëpërmjet këtij postimi ajo bën thirrje të qëndroni në shtëpi derisa kjo situatë e vështirë të kalojë.Vetëm duke u izoluar do të kujdeseni për njerëzit më të dobët.

Kjo është një histori e vogël..Familja ime dhe unë jetojmë vetë, nuk kemi njerëz të moshuar; dy fëmijë dhe dy të rritur të shëndetshëm. Ime më nga ana tjetër, jeton me vëllain tim 12 vjeç. Ai vuan nga Diabeti Tipi1. Duke dalë jashtë, ju po rrezikoni jetën e tij dhe mundësinë që ai të vihet në kontakt me këdo që mund ta ketë. Qëndroni në shtëpi. Qëndroni në shtëpi për njerrëzit që nuk munden. Për infermierët tanë, mjekët, shitësit e frutave, arkëtarët e supermarketeve, farmacistët dhe të gjithë të tjerët që po rrezikojnë jetën e tyre çdo ditë. Qëndroni në shtëpi dhe kujdesuni për ato më të dobëtit. Qëndro mirë”, shkruan Sara në postimin e saj.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje