Rritet numri i të infektuarëve në vend, shënohen tri vatra të reja në Tiranë

Ndaje

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 35 persona dhe prej tyre janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shendetesise konfirmoi se prej këtyre pesë raste janë në Tiranë. Dy janë raste kontakti, por tre janë rastë të reja, domethënë tre vatra të reja të infeksionit në kryeqytet. Ndërkohë rasti i gjashtë është një një 82-vjeçare nga Fieri.

3 nga 35 te shtruarit,  janë në terapi intensive, në situatë të njëjtë klinike. Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.

Deri në këto momente testuar 732 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 70 raste:

• Tiranë 50 qytetarë

• Durrës 5 qytetarë

• Lushnje 2 qytetarë

• Elbasan 2 qytetarë

• Fier 7 qytetarë

• Rrogozhinë 2 qytetarë

• Kavajë 2 qytetarë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje