Mesazhi i bujshëm i Ramës, ideja e videos frymëzuese të ditës e kopjuar nga italianët

Ndaje

Kryeministri  Edi Rama duket se dhe ne kushtet e nje epideme zgjedh te mos lodhet shume kur vjen puna tek paraqitja sa me mire e punes se tij ne qeveri, aq shume sa kohet e fundit ka surprizuar qytetaret e tij me video motivuese e inspiruese.

Te njejten gje ai i beri sot, kur publikoi nje video te gjate, me bukurite e Shqiperise dhe me nje monolog te gjate.

“Jemi të çuditshëm ne shqiptarët”, niste monologue në video me pamje nga e gjithë Shqipëria ku ndër të tjera thuhej se “kemi një vend përrallor por e duam vetëm kur na e shajnë të tjerët dhe e shajmë më shumë se askush tjetër!”

MIRËMËNGJES😊 e vërtetë, jemi të çuditshëm ne shqiptarët… I LO❤E YOU🙏

MIRËMËNGJES😊 e vërtetë, jemi të çuditshëm ne shqiptarët… I LO❤E YOU🙏

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 19 mars 2020

Por pak më parë, mediat kane zbuluar edhe burimim se  ku janë frymëzuar autorët e kësaj videoje.

Sigurisht nga Italia fqinje, e cila po shërben si një mentor për Shqipërinë në këtë periudhë të vështirë të përballjes me koronavirusin.  Ideja e videos është thuajse identike dhe madje nis me mesazhin:“Italianët janë të çuditshëm!”!

Teksti më pas ndryshon në varësi të traditave respektive të cilit popull.

https://www.instagram.com/p/B9w0M-4nLyD/?utm_source=ig_embed

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje