Vatra të reja në Tiranë dhe Kavajë, tre prej të prekurve italianë që jetojnë në Shqipëri

Ndaje

Sipas drejtoreshës së Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, 3 prej rasteve të reja te shenuara keto 24 ore, janë shtetas Italian që ndodhen aktualisht në Shqipëri.

Ndërsa dy të tjerët janë një 80 vjeçar dhe nje 42-vjeçar nga Kavaja.

Deri në këto momente testuar 697 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 64 raste:

• Tiranë 45 qytetarë
• Durrës 5 qytetarë
• Lushnje 2 qytetarë
• Elbasan 2 qytetarë
• Fier 6 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 2 qytetar

Vlen për t’u theksuar se pesë rastet e reja me koronavirus janë në dy vatra të reja, njëra në Tiranë dhe tjetra në Kavajë.

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informon mbi situatën e COVID-19 në Shqipëri

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 19 mars 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje