PD e bëri gati menjëherë/Rama premton planin ekonomik të enjten: Rrini në shtëpi se do t’ju paguajmë

Ndaje

Kryeministri Edi Rama mesa duket ka vendosur te mendoje dhe per planin ekonomik, sesi do t’i nxjerre bizneset dhe sipermarrjet nga ‘kriza’ qe  do te kalojne pas mbylljes se aktivitetit te tyre nga koronavirusi.

Edhe pse PD ka disa dite qe e ka hartuar planin ekonomik me hapa konkrete, Rama serish nuk ka nxjerre asnje pike konkrete, por ka premtuar se do te shlyeje kedo me paga, njoftim sigurisht nga Facebook.

MESAZHI NE FACEBOOK 

🔴 JU LUTEM TË GJITHË ATYRE QË JANË NË SHTËPI PAS MBYLLJES SË AKTIVITETIT EKONOMIK, TË RRINË TË QETË DHE BËJNË DURIM, TË ENJTEN DO TË KEMI GATI PLANIN E GARANCISË FINANCIARE PËR KOMPENSIMIN E PAGAVE TË MUNGUARA TË ÇDO BIZNESI!

🔴 NUK DO TË VIJË FUNDI I MUAJIT PA PAGËN E GJITHKUJT NDËR JU QË QËNDRON NË SHTËPI SI PASOJË E MBYLLJES SË BIZNESIT KU PUNON!

🔴 DURIM JU LUTEM DHE BESIM QË PO PUNOJMË PAPUSHIM PËR TË MOS LËNË ASNJË VETËM NË PËRBALLIMIN E PASOJËS FINANCIARE TË MOSVAJTJES NË PUNË!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje