Konfirmohet zyrtarisht: Shtyhet dhe kampionati Europian “EURO 2020”

Ndaje

Federata Norvegjeze e Futbollit ka zyrtarizuar përmes faqes së saj në “Twitter” lajmin e shtyrjes së kampionatit Europian Euro 2020 në vitin 2021.

“Kampionati do të zhvillohet nga data 11 qershor deri në 11 korrik 2021”, shkruan në profilin e saj Federata Norvegjeze, pas videokonferencës së UEFA-s me 55 federatat eurpiane të futbollit.

Në pritje të zyrtarizimit të shtyrjes së Kampionatit Europian në verën e vitit 2021, UEFA është në këto momente duke zhvilluar videokonferencën e udhëhequr nga presidenti Aleksander Ceferin me 55 federatat europiane të futbollit.

Futbolli në shumicën e vendeve në Evropë është ndalur përkohësisht. Vendet e vetme në Evropë ku u luajt futboll në nivelin e parë të shtunën ishin Rusia, Turqia, Hungaria, Serbia dhe Ukraina. Ndeshjet e Turqisë u zhvilluan prapa dyerve të mbyllura. Të hënën, Federata hungareze lajmëroi se liga është suspenduar.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje