E “mbërthyer” nga koronavirusi, Italia goditet nga tërmet i fortë

Ndaje

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar në bregdetin perëndimor të Kalabrisë (Itali), pranë provincave të Cosenza dhe Catanzaro.

Agjensia e lajmeve Ansa njofton se janë regjistruar mbi 10 lëkundje, ku më e forta ishte me magnitudë 3.9 të Shkallës Rihter.

Lëkundjet u regjistruan në orët e para të mëngjesit të sotëm duke shenuar deri ne 4,2 balle.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje