BREAKING NEWS/Denoncimi i dytë nga personeli mjekësor: Urgjenca e QSUT do të presë të sëmurët me COVID-19

0Shares
0

Eshte i dyti denoncim qe ish-kryeministri Sali Berisha ka marre brenda pak ditesh, lidhur me urgjencen e QSUT.

Sipas mesazhit, Urgjenca e QSUT qe pret te gjitha lojet jo kirurgjikale te urgjences, do perdoret per te pritur te semuret me covid19.

Se fundmi, teksa ka bere publike kete denoncim, ish-kryeministri shprehet se  nje personel i Urgjences se QSUT thekson se me kete vendim ka qasa qe te preken te gjithe punonjesit, madje shkon akoma dhe me tek, ndersa rrezikohen sipas tij te semuret kardiak neurologjik.

DENONCIMI TEK BERISHA
Breaking News!

Nje vendim i ri i pashembullt i Edvin Kristaq Maskes dhe ndrikull Hajni Maske!Urgjenca e QSUT qe pret te gjitha lojet jo kirurgjikale te urgjences, do perdoret per te pritur te semuret me covid19!!

Miq, dy dite pare nje qytetari dixhital me dergoi nje mesazh ne te cilin me njoftonte keto qe njofton sot nje tjeter qytetar dixhital. Nuk besova se marrrezia njerezore mund te arrije gjer ketu.

Te gjithe kane pare ne Itali cadra te medha me te gjitha pajisjet te vendosura ne oborre te spitalit per te pritur te semuret e dyshuar me covid 19 para se ti dergojne ne spitalin infektiv.

Çadra, meqenese duket se urgjenca ekzistuese e spitalit infektiv eshte e zene, mund te perdoret pa asnje veshtirsi por te kercenosh ne kete menyre spitalin me te madh jo infektiv te vendit eshte se paku marrezi sipas eksperteve te fushes.

Lexoni mesazhin e punonjesit dixhital. sb

E di cfare ka ndodh ke ne Pritja e rasteve mes hollit
karantine me perde per rastet e dyshuara karantine me perde per rastet e dyshuara do futen ne urgjencen te semundjeve te brendshme. Ne do i sherbejme dhe me pas do lajmerojme infeksionistin po u futen ne urgjencen terciare perfunduam te gjithe te infektuar dhe sdo me kete me kush ti presi. Ajo eshte vendi ku do te priten ne holl te semuret e dyshuar per covid dhe duke na rrezikuar direkt neve nuk mund te filtrohen brenda nje urgjence terciare Se cdo i semure kardiak neurologjik do e marri eshte masaker Ne do jemi te paret qe do ekspozohemi dhe skemi masat e duhura as syze as maska N 75 as veshje Tyreku po u vesh do mbahet 24 ore ose dhe 12 ore dhe do jesh aty i izoluar me te semurin me respekt.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje