Pezulloi qarkullimin drejt Elbasanit, 11 pasagjerë nga Greqia mbeten në rrugë, ecin në këmbë nga dogana deri në Pogradec

Ndaje

11 banorë nga qyteti i Elbasanit të cilët mbrëmjen e djeshme ishin kthyer nga Greqia, kishin mbetur në rrugë për shkak të bllokimit të qarkullimit drejt Elbasanit, si masë kundër #Covid19.

Spas informacioneve nga Bashkia Pogradec, mesohet se ata kishin ecur në këmbë nga Kapshtica deri në Pogradec.

Mundesia e vetem per t’u ardhur ne ndihme, ishte qe punonjesit e Bashkise te shkonin prane tyre për te bere transportimin e tyre pranë familjeve.

“Falë bashkëpunimit institucional mes bashkisë Pogradec, Prefekturës, Njësisë së Shëndetit Vendor Pogradec, Drejtorisë së Policisë Rrugore Korçë, Policisë së Elbasanit ata u nisën për në destinacionin e tyre. I pajisëm me maska mbrojtëse dhe i këshilluam të vetëizolohen për 14 ditë për të mirën e tyre dhe familjarëve”,-thuhet ne njoftimin e Bashksise.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje