ZYRTARE/ Konfirmohen dy raste me koronavirus ne Kosove

Ndaje

Dy raste me koronavirus janë konfirmuar sot pasdite në Klinikën Infektive të Kosovës.

Lajmi u dha nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai tha se nga analizat e bëra, kanë rezultuar dy raste me koronavirus.

Sipas ministrit Vitia bëhet fjalë për një vajzë të moshës 20 vjeçare, shtetase e Italisë dhe një burrë të moshës 77 vjeç, nga Komuna e Vitisë.

Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos i shtrëngojnë duart me njëri-tjetrin, të qëndrojnë mbi 1 metër larg kur takohen dhe që t’i pastrojnë duart me ujë të ngrohtë mbi 30 sekonda.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje