A duhet të kryeni marrëdhënie intime në periudhën e Koronavirusit, flasin ekspertët

Ndaje

Koronavirusi transmetohet nepermjet kontakteve shume te ngushta me njerez te cilet jane te infektuar, ndaj eshte sugjeruar gjithmone izolimi.

Por ne kushte te tilla lindin dilema dhe dyshime sa i perket marredhenieve në çift.  Media britanike “express.co.uk” ka cituar për Qendrën për Kontrollin dhe Parandalimin e sëmundjeve se virusi përhapet kryesisht nga një njeri në tjetrin, sidomos kur janë në kontakt të ngushtë.

Virusi është i pranishëm në pikat e frymëmarrjes prandaj shumë vende si psh: Franca kanë dekujaruar njerëzit të puthen në faqe.

Puthja me partnerin është shumë me intime se kaq por sipas eksperteve nuk ka prova që koronavirusi të përhapet me anë të lëngjeve trupore.

Lidhur me këtë çeshtje kanë reaguar dhe mediat italine.Shumë ekspertë e këshillojnë raportin intim pasi rrit imunitetin.

Megjithatë në të tilla raste marrëdhëniet seksuale duhen kryer me partnerin në shtëpi dhe kurrsesi me partnerë të rastësishëm.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje