Socialistët fokusohen te Berisha dhe jo koronavirusi: Mbërrijnë në SPAK dhe depozitojnë kallëzimin për ish-kryeministrin

0Shares
0

Ish-kryeministri Sali Berisha është kallëzuar sot penalisht nga grupi parlamentar i PS, pasi akuzohet për përhapje të informacioneve të rreme në një kohë kur vendi është i prekur me koronavirusin prej disa ditesh dhe nuk ka pse ‘paniku’ te vije nga ish-kryeministri.

Gjithsesi, Tualant Balla eshte i vendosur per te shkeputur vemendjen nga situata alarmante dhe per te perqendruar publikun tek sulmet ndaj opozites.

Sapo është depozituar në Prokurorinë e Përgjithshme, kallzimi penal i deputetëve të Komisionit të Shëndetësisë në Kuvendin e Shqipërisë, për veprën penale “Përhapja e informatave të rreme që ngjallin panik”, parashikuar nga Neni 267 i Kodit Penal, kundër shtetasit Sali Berisha, i biri i Ram dhe Sheqere, i datëlindjes 15.10.1944 lindur në Tropojë e banues në Tiranë.

Ne dhe publiku shqiptar kemi besimin se institucioni i Prokurorisë, në bashkëpunim me gjykatën dhe kushtëzimet proceduriale, do të veprojë në mënyrë të shpejtë, efikase dhe pa ngurim, dhe presim me vëmendjen maksimale dhënien rrugë të këtij kallëzimi sipas procedurës përkatëse”,-shprehej Balla, ku se bashku me deputetet e tjere eshte me i shqetesuar per Berishen, sesa te punoje fort me qeverin e tij per mobilizimin e situates.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje