Qytetari kallëzon në prokurori kryebashkiakun socialist, ja akuzat

Njën qytetar nga Memaliaj ka denoncuar kryetarin e Bashkisë Gjolek Guci për shpërdorim detyre, pasi sipas tij, ka hapur rrugën e fshatit Luftinjë në pronën e tij, pa bërë vlerësimin dhe kompensimin përkatës.

Shtetasi Luan Budo nga Tirana, që ka denoncuar kryebashkiakun, beson se Gjolek Guci ka shpërdoruar detyrën.

Burime bëjnë me dije se janë “materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Gjirokastër, për shtetasin Gjolek Guci, banues në Memaliaj, me detyrë Kryetar i Bashkisë Memaliaj, sepse ka bërë kallzim shtetasi Luan Bino, banues në Tiranë, se ka kryer shpërdorim detyre duke hapur rrugën e fshatit Luftinjë në pronën e tij, pa bërë vlerësimin dhe kompensimin përkatës”.

Gjuci u zgjodh në krye të Bashkisë së Memaliajt në zgjedhjet e 30 Qershorit, ndërsa është akuzuar më herët dhe nga PD, se ka ndryshuar identitetin.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje