26-vjeçarja me koronavirus në Itali: Dy ditët e para ishin më të rëndat, ja me çfarë po kurohem

Temperaturë të lartë dhe ftohje. Keto jane simptomat për Erikën, 26-vjeçaren nga Torino, e cila ka rezultuar pozitive ndaj koronavirusit.

Në një lidhje direkte me emisionin “Pomeriggo Cinque”, e reja tregon frikën e dy ditëve të para dhe jetës së saj të mbyllur në shtëpi: “Tani kam vetëm ftohje dhe kollë. Dy ditët e para janë më të rëndat.

Tani për tani më ka mbetur vetëm kolla dhe një ftohje Dy ditët e para kisha temperaturë të lartë dhe isha më keq. Tani jam në izolim, po ashtu edhe familja ime, por edhe kolegët.

Pse e mban maskën?
Bashkëjetoj me të dashurin tim, pra ndajmë të njëjtën shtëpi.

Çfarë ke përdorur?
Pasi dola pozitive mora një terapi me takipirinë dhe fluomicil dhe temperatura më ra. Do i nënshtrohem sërish analizave për të parë nëse vijoj ta kem virusin. Këshilloj për të gjithë të kenë kujdes!

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje