“Këshilla të rreme” për koronavirusin po qarkullojnë në rrjet, UNICEF reagon zyrtarisht

Ndaje

Teksa diten e sotme kanë qarkulluar disa lajme se UNICEF ka shpërndarë disa udhëzime se si të parandalohet koronavirusi, se fundmi mesohet se ky po del të jetë një lajm i rremë, gje nga e cila shume media rane dhe pre.

Duke iu referuar reagimit zyrtar te UNICEF ne faqen e tyre, konfirmohet se vete organizata nuk ka publikuar asnje udhezim nen emrin e tyre, por vetem kane shperndare ato te ministrise.

Të vetmet burime  qe jane te besueshme dhe duhen besuar jane autoritetet shtetërore shëndetësore dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Njoftim Zyrtar:Kujdes nga #fakenews UNICEF Albania nuk ka shpërndarë asnjë lajm apo udhëzim në lidhje me Covid- 19. Ne…

Publiée par UNICEF Albania sur Lundi 9 mars 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje