Greqia, 66 raste me koronavirus, shtohet rreziku per fqinjet

Ndaje

Greqia prej dje është vendi ballkanik me përhapjen më të madhe të koronavirusit duke u kthyer në një kërcënim serioz për fqinjët.

Gjatë se shtunes janë konfirmuar 66 raste në Greqi, teksa plot 51 erdhën nga një grup turistësh të cilët po ktheheshin nga një tur në Izrael dhe Egjipt.
Rastet e tjera janë në prefekturën e Achaias ku ndodhet qyteti i Patrës, 4 në Ilia, 1 në Euboea dhe 7 në Attica, aty ku ndodhet kryeqyteti grek i Athinës.

Ne total, 44 prejt tyre janë të vetë- izoluar në shtëpi, kurse 22 të tjerë janë në karantinë në Attica, Selanik dhe Patra.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje