Zv/ Kryeministri u ‘ngjall panik’ 5 fshatrave te Lushnjes

Ndaje

Zv/ Kryeministri Erion Brace u ka kerkuar disa fshatrave ne breg te Shkumbinit qe te evakuohen per shkak te prurjeve te lumit.

Me një shënim në facebook, ndërsa ka postuar edhe foto të lumit Shkumbin të tej fryrë nga reshjet e orëve të fundit, Braçe shkruan se të rrezikuar janë fshatrat Cermë e Sipermë, Proshkë, Cermë Pasha, Cermë Shkumbin dhe Sulzotaj, ndërsa  thotë se banorët duhet t’u binden menjëherë urdhrave të autoriteteve.

Postimi i Braces:

“Çdo banor i fshatrave Çermë e Sipërme, Proshkë, Çermë Pasha, Çermë Shkumbin, Sulzotaj, t’i bindet urdhrave të kryepleqve dhe policisë për t’u larguar vetë dhe çdo kafshë, mjete nga toka e argjinaturës së lumit-buza e lumit deri në argjinaturë! Menjeherë! Bindjuni urdhrave të autoriteteve!”, shkruan Braçe.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje