VIDEO/Spahia i përgjigjet Ramës për masat ndaj koronavirusit: Mashtruesi i kapur gafil

Ndaje

Partia Demokratike ka reaguar serish lidhur me denoncimin qe ajo beri nje dite me pare, per masat qe jane marre ndaj koronavirusit duke bere publike nje audio, ku faktohej sipas PD, tendenca e drejtoreve per tu marre me opoziten dhe jo me urgjencat.

Bardh  Spahia reagon serish, duke u ndalur dhe tek reagimi i sotem i kryeministrit i cili e pranoi se ka probleme tek tuk, lidhur me furnizimet bazike per gripin stinor dhe jo me pastaj per koronavirusin.

Spahia shprehet se kjo eshte politika e mirefillte kriminale e qeverise, e cila fokusohet tek propaganda.

“Kur Edi Rama “meson” nga PD se si e ka situaten ne sherbimin shendetesor: pa maska, pa alkool, pa doreza e pa uje! Dhe si aktor i keq, kur kapet gafil, thote se nuk qenka realiteti i pergjithshem! Pasi thirrjet tona per marrjen e masave urgjente, nuk u degjuan, PD ka monitoruar situaten ne terren, e cila eshte sic e pranon vete drejtoresha e qendres shendetesore nr.8: pa furnizimin bazik edhe per gripin stinor, jo me per Koronavirusin e ri! Rama konfirmoi sot se kercenimet e drejtoreshes ne mbledhjen urgjente ndaj personelit mjekesor per te mos treguar realitetin skandaloz te shendetesise nuk eshte aspak nje rastesi por nje politike e mirefillte kriminale e kesaj qeverie. Kjo nuk eshte thjesht papergjegjshmeri Edi Rama, eshte KRIMINALE!PS. Edhe dicka o mashtruesa e te paafte, nuk eshte diskutim ne telefon por debat ne mbledhje midis drejtoreshes dhe stafit mjekesor”,-shkruan Spahia.

MASHTRUESI I KAPUR GAFIL.Kur Edi Rama "meson" nga PD se si e ka situaten ne sherbimin shendetesor: pa maska, pa alkool, pa doreza e pa uje! Dhe si aktor i keq, kur kapet gafil, thote se nuk qenka realiteti i pergjithshem! Pasi thirrjet tona per marrjen e masave urgjente, nuk u degjuan, PD ka monitoruar situaten ne terren, e cila eshte sic e pranon vete drejtoresha e qendres shendetesore nr.8: pa furnizimin bazik edhe per gripin stinor, jo me per Koronavirusin e ri! Rama konfirmoi sot se kercenimet e drejtoreshes ne mbledhjen urgjente ndaj personelit mjekesor per te mos treguar realitetin skandaloz te shendetesise nuk eshte aspak nje rastesi por nje politike e mirefillte kriminale e kesaj qeverie. Kjo nuk eshte thjesht papergjegjshmeri Edi Rama, eshte KRIMINALE!PS. Edhe dicka o mashtruesa e te paafte, nuk eshte diskutim ne telefon por debat ne mbledhje midis drejtoreshes dhe stafit mjekesor.

Publiée par Bardh Spahia sur Samedi 7 mars 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje