Rënie në demokraci/Basha: Sa më gjatë qëndron kjo qeveri, aq më keq bëhet jeta për njerëzit!

Ndaje

Kryedemokrati Basha ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me raportin që sapo eshte publikuar, ku Shqiperia renditej me Serbine shume vende poshte persa i perket indeksit te demokracise dhe lirive.

Basha thotë se ky eshte rezultati i nje qeverisje e cila ka nivele korrupsioni te larta dhe censure te mediave.

Sipas @Freedomhouse Shqipëria ka rënë poshtë në indeksin politik dhe të drejtave te njeriut. Shqiptarët sot jetojnë në një vend që ka probleme të mëdha me demokracinë dhe përfaqësimin e tyre, me korrupsion në nivelet më të larta, me censurë për mediat, me krimin që nuk ndëshkohet me institucionet e kapura nga një parti. Sa më gjatë qëndron kjo qeveri, aq më keq bëhet jeta për njerëzit. Shqiptarët kërkojnë ndryshim! #ditemetemira”,-shkruan  Basha.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje