VIDEO/”Asnjë pasuri nuk do preket nga OFL”, Bardhi- Ramës: Janë shpërblimet për kriminelët që blenë votat

Ndaje

Kryeministri Edi Rama perseriti disa here diten e sotme, faktin se ai dhe qeveria e tij po e luftojne krimi, aq sa aksionet e OFL-së i quajti te rendesishme per te mos toleruar fare personat qe kane vene pasuri nga krimi.

Mirëpo keto deklarata dhe zotime te tij, nuk e bindin sekretarin e pergjitshem te Partisë Demokratike. Gazment Bardhi ka reaguar së fundmi, duke renditur arsyet pse kryeministri Edi Rama eshte i lidhur me krimin. Sipas tij, asnje pasuri nuk do te preket nga OFL, pasi per Bardhin, kriminelet kane blerë vota për pushtetin e tij.

Edi Rama është i pafuqishëm për të goditur pasuritë e krimit. Asnjë pasuri reale e krimit nuk është prekur dhe as nuk do të preket nga OFL-ja e Edi Ramës, sepse shumë nga këto pasuri janë shpërblim për kriminelët që kanë blerë vota për pushtetin e Edi Ramës.

Kur bëhet fjalë për të goditur krimin, Edi Rama ka vetëm fjalë dhe propagandë. Krimi ndërton dhe pastron para në mes të Tiranës dhe Edi Rama nuk e prek dot. Krimi merr tendera publikë nga qeveria e Edi Ramës. Krimi ka leje ekskluzive mbi pasuritë natyrore të vendit dhe Edi Rama vazhdon të punojë për ta. Krimi e ka folenë në zyrën e Edi Ramës!

Partner me krimin që në fillimin e karrierës si Kryetar Bashkie, Edi Rama është i pabesueshëm“,-shkruan Bardhi.

Edi Rama është i pafuqishëm për të goditur pasuritë e krimit. Asnjë pasuri reale e krimit nuk është prekur dhe as nuk do të preket nga OFL-ja e Edi Ramës, sepse shumë nga këto pasuri janë shpërblim për kriminelët që kanë blerë vota për pushtetin e Edi Ramës.Kur bëhet fjalë për të goditur krimin, Edi Rama ka vetëm fjalë dhe propagandë. Krimi ndërton dhe pastron para në mes të Tiranës dhe Edi Rama nuk e prek dot. Krimi merr tendera publikë nga qeveria e Edi Ramës. Krimi ka leje ekskluzive mbi pasuritë natyrore të vendit dhe Edi Rama vazhdon të punojë për ta. Krimi e ka folenë në zyrën e Edi Ramës!Partner me krimin që në fillimin e karrierës si Kryetar Bashkie, Edi Rama është i pabesueshëm!

Publiée par Gazment Bardhi sur Lundi 2 mars 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje