Ndodh e papritura/18-vjeçari i talentuar shënon golin e 5 për Tiranën, gjuajtja fantastike

Ndaje

Ka shenuar serish per Tiranen, Ernest Muçi, sulmuesi i  Tiranes, i cili hyri ne ndeshjen minutave te fundit.

18-vjeçari ka shpartalluar Partizanin, nga nje goditje 25 m faull. Tirana keshtu ka vulosur fitoren e ketij derbi, ku Partizani mbeti prapa vetem me 1 te shenuar.

Ernest Muçi realizon një supergol nga goditja e dënimit, duke i befasuar të gjithë. Muçi eshte konsideruar një perlë e vërtetetë e talentit bardheblu.

Dopietat e Bathës dhe Muçit si dhe goli i autogoli i Idrizajt, i siguruan këtë fitore madhështore 24 herë kampionëve të vendit, ndërkohë që për të kuqtë e Adolfo Sormanit, braziliani Melo ishte shënuesi i vetëm në minutën e 2-të.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje