Vdes Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha

Ndaje

Nexhmija Hoxha, e veha e diktatorit Enver Hoxha, eshte ndare nga jeta kete pasdite në moshën 99-vjeçare.

Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt 1921.

Nexhmije Hoxha u martua me Enver Hoxhën në janar të vitit 1945. Ata sollën në jetë tre fëmijë.

Gruaja e Hoxhes njohet si eminenca e pushtetit diktatorial qe sundoi ne Shqiperinper me shume se 45 vjet.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje