FOTO/Kush janë motër e vëlla që u ekzekutuan nga ish-dhëndri i familjes

Ndaje

Një krim i rëndë troditi Rrëshenin mbrëmjen e të martës. Fatmir Kolecaj ka vravë me automatik, motër e vëlla Esmeralda dhe Vladison Filopati përkatësisht 36 dhe 34 vjec. Autori i krimit të rëndë është ish-bashkëshorti i Esmeraldës, i cili po kërkohet nga policia dhe RENEA.

Autori i krimit ishte një person me precedentë, i dënuar me 4 vite burg për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje, raporton ABC News. E ndjera, Esmeralda Filopati e kishte denoncuar në polici 4 vite më parë ish-burrin e saj Fatmir Kolecaj pasi ushtronte dhune fizike ndaj saj.

Policia e kishte prangosur pasi i kishte gjetur edhe një pushkë pa leje në banesë. Pasi kishte kryer dënimin, autori vazhdonte dhe e kërcënonte nënën e tre fëmijëve.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje