FOTO/Arrestohet biznesmeni në Lezhë, ja për çfarë akuzohet

Ndaje

Është arrestuar kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë, Pashk Palokaj.

Arrestimi i biznesmenit me urdher te prokurorise pas hetimeve te kryera per vdekjen e nje punotori ne muajin gusht 2019 tek pallati qe ai po ndertonte ne lagjen “Beselidhja” te Lezhes.

Akuza e ngritur ndaj tij per “ndertim pa leje”, “mos zbatimi i rregullave te sigurise ne pune” dhe “punesim i paligjshem”.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje