Rama, thirrje per qetesi: Nuk kemi asnje rast me koronavirus

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka Kerkuar nga qutrtaret te jene te qete pasi deri tani nuk ka ndonje rast te konfirmuar me koronavirus.
Rama ka postuar ekstrakte te deklarates se drejtoreshes Silva Bino.

“Mos u panikosni. Nuk duhet të përhapni panik. Nuk kemi asnjë rast të dyshuar apo konfirmuar me koronavirus në Shqipëri”. Kanë qenë këto fjalët e para të zv.ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Silva Bino në deklaratën e saj për mediat.

Deklarata u publikua në llogarinë “Facebook” të kryeministrit Edi Rama.

Statusi i plotë:

*KORONAVIRUSI NUK E KA PREKUR SHQIPËRINË! POR SI PËR GJITHË BOTËN ËSHTË NJË KËRCËNIM POTENCIAL, PËR TË CILIN JANË MARRË TË GJITHA MASAT NË RAST SE DO TË NA DUHET TA PËRBALLIM

*TË NJËJTAT MENDJE TË SHTHURRURA, QË JU SHQETËSUAN KEQ ME LAJMET FALLCO DHE ME GOJËLIGËSINË E TYRE GJATË DITËVE E NETËVE TË GJATA PAS TËRMETIT, JANË NË VEPRIM

*MOS BINI PRE E TYRE DHE JINI TË SIGURT SE SHTETI SHQIPTAR PO E BËN PREJ KOHËSH DETYRËN PËR TË QENË GATI NË RAST SHFAQJEJE TË KORONAVIRUSIT, TË CILIN JEMI GATI TA PËRBALLIM ME ORGANIZIM E PROFESIONALIZËM TË LARTË.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje