Rama: Do marrim punetore nga jashte, keta te rrine poshte ne kafe me leket e babes!

Ndaje

Kryeministri Edi Rama perforcoi edhe sot planin e qeverise per te terhequr punetore nga Azia dhe Afrika ne procesin e rindertimit nga termeti, duke lene te kuptohet se punetoret shqiptare jane dembele.

Teksa ka qenë duke biseduar me një inxhinier ne Durres ndersa vizitonte nje pallat ne rindertim, Rama është shprehur se do të marrim edhe punëtorë nga jashtë po të jetë nevoja.

“Të gjithë thonë vende pune, vende pune, po vendet e punës që do hapi ndërtimi janë pafund në kuptimin e nevojës.

Ne do të marrim edhe punëtorë nga jashtë po të jetë nevoja, vijnë punëtorë nga kontinente të tjera dhe këta të rrinë poshtë tek kafja se janë juristë.

Dhe e pinë kafen me lekët e babës”, tha Rama transmetuar nga top channel.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje