Policia rrethon Elbasanin, disa persona të shoqëruar, detajet e para

Ndaje
foto ilustruese

Të paktën 23 persona janë shoqëruar në polici në Elbasan, në kuadër të një operacioni të zhvilluar nga FNSH, policia rajonale dhe skuadra Shqiponja.

Efektivët kanë ushtruar kontrolle të imtësishme në lokalet e ndryshme ku dyshohet se organizoheshin lojëra fati.

Gjatë kontrollit mësohet se efektivët kanë kërkuar edhe sekuestrimin e kamerave të lokaleve të ndryshme.

Operacioni ka një shtrirje të gjerë dhe priten të ketë më të arrestuar, ndaj të cilëve Gjykata e këtij rrethi ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg në mungesë’.

vijon..
/DRONI.al./

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje