Basha: Do punojme pareshtur qe te rinjte mos te largohen nga vendi

Ndaje

Ne do të punojmë parreshtur që të rinjtë të mos largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta, deklaroi sot kreu i PD, Lulzim Basha pas nje takimi me te rinj qe moren pjese ne anketimin qe kishte Basha ne lidhje me problemet ne arsim.

Deklarata e Bashes:

Sot në mëngjes me disa nga të rinjtë që, një javë më parë, iu përgjigjën pyetjes sime në Instagram se “ç’vendim do të merrnin, nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.
Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mirë.
#PotëDëgjoj

Ne do të punojmë parreshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.Sot…

Publiée par Lulzim Basha sur Vendredi 21 février 2020

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje