Basha kujton 20 Shkurtin: Pas 29 vjetësh qëllimi madhor vazhdon, të bëjmë Shqipërinë si Europa

Lulzim Basha me nje postim te fundit ne rrjetet sociale shkruan se sot duhet te kujtohen te gjithe studentet qe rrezuan bustin e ish-diktatorit Enver Hoxha.

Basha shkruan se kjo dite, 20 Shkurt, duhet te jete dita qe na kujton forcen dhe kurajon per Shqiperine demokratike.

“20 shkurti është dita për të kujtuar me respekt të gjithë ata studentë dhe qytetarë që shembën simbolin e fundit komunist në Europë duke rrëzuar bustin e diktatorit.
Sot ne kujtojmë me krenari duke nderuar çdo shqiptar që në 20 shkurt mposhti frikën e komunizmit.20 shkurti eshte dita e forcës dhe e kurajos, dhe hapi i parë në sherbimin ndaj Shqipërisë së lirë dhe demokratike. Sepse çdo shqiptar, si 29 vjet me parë dhe sot ka ende një qëllim madhor: ta bëjmë Shqiperinë si Europa”,-shprehet Basha.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje