Kapen 1.3 ton kokaine ne Maqedoni, hyri dje nga Shkodra dhe kaloi ne Pogradec

0Shares
0

Rreth 1.3 ton kokainë u kapen pasditen e sotme në një magazinë të madhe frutash në fshatin Krushopek të Komunës së Sarajit në Maqedoninë e Veriut.

Pas finalizimit të këtij aksioni ku kanë marrë pjesë edhe forca policore italiane, po punohet për kapjen e poseduesve të kësaj lënde narkotike.

Sipas mediave vendase kokaina fillimisht është nisur nga Amerika Latine deri në Bar të Malit të Zi, dhe kishte destinacion final Koper, në Slloveni.

Për arsye që nuk dihen destinacioni është ndryshuar dhe kokaina ka përfunduar në Krushopek, në afërsi të Shkupit, rreth 10 km larg nga Tetova.

Nderkohe mesohet se kamioni me kokaine ka kaluar po sot permes Shqipeeise. Mengjesin e sotem kaloi doganen ne Pigradec dhe nderkohe mesohet se policite ndeekombetare kane marre dakordesine e SPAK per kete kalim. Kamioni ka hyrr dje ne Shkoder.

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje