Meta dorëzon padinë për Dvoranin në SPAK, paralajmërimi: Ka të tjerë që pritet t’iu dalë emri

Ndaje

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka firmosur shtesën e kallëzimit për kreun e KED, Ardian Dvorani. Në një reagim, kreu i shtetit shqiptar paralajmëron për të tjerë zyrtarë, që sipas tij janë të implikuar në grushtin e shtetit.

“Pasi u njoha me provat e reja tronditëse të angazhimit të tij në grushtin e shtetit, sapo kam firmosur shtesën në kallëzimin penal ndaj z.Ardian Dvorani.

Fakte të reja pritet të dalin në dritë edhe për persona të tjerë të implikuar në grushtin e shtetit, të cilët nuk do munden t’i shmangen përgjegjësisë për konsumimin e veprave të rënda penale”, shkruan Meta në Facebook.

NJOFTIMI I PLOTË I PRESIDENCËS:

Presidenti Meta dorëzon në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) kallëzimin penal shtesë ndaj z. Ardian Dvorani

Kallëzimi penal shtesë ndaj z. Ardian Dvorani.

Provat shtesë:

1. Kryetari i Kuvendit i kërkon informacion KED

2. Kryetari i KED i pergjigjet Kryetarit të Kuvendit

/’DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje