“2/3 e fondeve na qenkan kredi”, Ish-ministri: Qeveri deri tani thjesht ka kapur një lajm për media

0Shares
0

Duke publikuar nje shkrim te thelluar te Exit.al, ish-ministri Ylli Manjani i bashkohet kritikeve te cilet analizojne pertej euforise, ku shumica e fondeve te mbledhura dhe premtuara per Shqiperine jane kredi.

Shihni grafikat e meposhtme te marra nga Exit.al

Duke iu referuar dhe grafikëve, Manjani shprehet  se kjo është e vërteta e 1 miliard eurove, ku 2/3 e tyre jane kredi.

Zbërthim i detajuar që tregon se deri tani qeveria thjesht ka kapur një lajm për media.Që këto para të disbursohen këtu ka punë. Shumë punë madje. Por ç’është më keqja 2/3 e fondeve të premtuara na qenkan KREDI, pra BORXH!!!

Sigurisht, SHUMË FALEMINDERIT të gjithë atyre shteteve që na ofrojnë ndihmë! Pa asnjë dyshim kjo është ndihmë bujare për Shqiptarët në nevojë.

Por që qeveria të meritojë lavdet, ka ende shumë për të bërë që ti tërheqë ato para. Mbi të gjitha di të duhet të jetë super transparente. Këtë fjalë ja thanë të gjithë në turi udhëheqësit që kërkonte hudhra“,-shkruan Manjani.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje