VIDEO/Dita e 5 e grevës së urisë, ish-deputeti nxjerr pamjet nga Poçemi: Janë braktisur nga shteti

Ndaje

Grevistët e Pocemit ne Mallakaster vijojne per te disaten dite greven e urise ne kerkim te rrogave qe nuk i kane marre prej 27 muajsh.

Ne diten e pestë, greves se tyre, u eshte bashkuar dhe ish-deputeti Luan Baçi, i cili tregon se PD eshte ne mbeshtetje te tyre.

“Sot, ne Poçem, me punonjesit e nen/stacionit elektrik dhe te pompimit te ujit.
Ne diten e 5 te grves se tyre te urise. Jane braktisur nga shteti, te harruar te neperkembur, te vjedhur. Ne jemi ne mbeshtetje te tyre”,-shkruan Baçi.

Publiée par Luan Baci sur Lundi 17 février 2020

Publiée par Luan Baci sur Lundi 17 février 2020

Publiée par Luan Baci sur Lundi 17 février 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje