VIDEO/Basha ndalet në Elbasan, punonjësit i flasin hapur: Na vdiq ore, taksa taksa taksa…

Ndaje

Lulzim Basha vijon me fushatën e tij te quajtur “Po te degjoj”, kesaj here te fokusuar tek punëtorët në Elbasan.

Permes pamjeve qe Basha sjell, lideri i opozites kalon momente me keta punetore, duke zbuluar keshtu dhe problemet qe ata hasin ne perditshmeri.

“Ne Elbasan, me punetorët dhe hallet e tyre të përditshme. Ekonomia, punësimi, braktisja e vendit janë plagët që dhembin më shumë edhe këtu. Hallet e përditshme të këtyre njerëzve ende nuk e kanë zbehur shpresën se së bashku do ta bëjmë Shqipërinë një vend më të mirë”,-shkruan Basha perkrahe pamjeve.

Njeri prej tyre i tregon kryetarit te opozites se jane mbytur me taksa dhe nuk po munden te ngrene dot koken.

#PotëDëgjoj

Ne Elbasan, me punetorët dhe hallet e tyre të përditshme. Ekonomia, punësimi, braktisja e vendit janë plagët që dhembin më shumë edhe këtu. Hallet e përditshme të këtyre njerëzve ende nuk e kanë zbehur shpresën se së bashku do ta bëjmë Shqipërinë një vend më të mirë.#PotëDëgjoj

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 17 février 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje