Sherr dhe përplasje me armë në Korçë, në kërkim dy vëllezër, policia jep detajet

Ndaje

Një sherr mes tre personave ka ndodhur në Korçë, ku raportohet se ka pasur edhe të shtëna me armë zjarri.

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në lagjen 8 të qytetit, ku janë përfshirë dy vëllezër dhe një tjetër person, ndërsa për fat të mirë nuk raportohet për persona të lënduar.

Policia thotë se  “rreth orës 13:10, në lagjen nr. 8, Korçë, gjatë një konflikti për motive të dobëta ndërmjet dy vëllezërve V.X e K.X me shtetasin E.B, banues në Korçë, dyshohet se njëri prej vëllezërve ka qëlluar në ajër me armë zjarri pistolete. Dy vëllezërit kanë hedhur në tokë armën e zjarrit dhe janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes”.

Forca të shumta policie janë vënë në ndjekje të dy autorëve të dyshuar të ngjarjes dhe po punojnë për kapjen e tyre.

Ndërsa shtetasi E.B, është shoqëruar në  ambientet e Komisariatit për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje