“Ju lutem na ndihmoni”,Rama në konferencën e donatorëve: Na duhen 1 miliardë euro

Ndaje

Kryeministri Edi Rama po mban fjalimin e tij në Konferencën e Donatorëve në Bruksel.Menjehere kryeministri ka shprehur nevojen per ndihme, teksa ka treguar dhe shifren e perafert per te cilen Shqiperia ka nevoje.

Edi Rama: Faleminderit që pranuat ftesën e Presidentes së KE për të kuptuar sa të errëta kanë qenë këto momente në vendin tim. Ju lutem na ndihmoni.

Ndërkaq, Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel në fjalën e tij në Konferencën e Donatorëve është shprehur se të gjithë ndodhen aty për të ndihmuar Shqipërinë në këto momente të vështira.

Nga ana tjeter, Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen në nisje të konferencës së donatorëve të mbajtur për Shqipërinë për rindërtimin e pas tërmetit premtoi se BE do të qëndrojë pranë vendit tonë.

Në fjalën e saj, ajo u shpreh se tërmeti ishte një solidaritet mes shqiptarëve dhe evropianëve.

Bruksel🇪🇺 – KONFERENCA E DONATORËVE🇦🇱#TogetherForALBANIA#SëBashkuPërSHQIPËRINË🤝

Publiée par Edi Rama sur Lundi 17 février 2020

vijon…

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje