EMRAT/ Policia italiane arreston 4 shqiptaret qe masakruan italianin

Ndaje

Policia italiane arrestoi 4 shqiptarë që akuzohen për grabitjen dhe dhunimin e një të moshuari italian.

Ngjarja ndodhi në zonën e Lignanos në Itali, ku pre e dhunimit ka rënë 85-vjeçari Giuseppe Sparta.

Shqiptarët Taulant Frroku, 30 vjeç, Zef Haxhia, 29 vjeç, Vuka Aviljam 28 vjeç dhe Eugen Gjonaj 26 vjeç u prangosën disa orë pas ngjarjes. Ata i shkaktuan 85-vjeçarit plagë të shumta dhe një frakturë në brinjë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje