Britania ne alarm, pritet ta godase stuhia me e madhe

Ndaje

Një stuhi e fuqishme pritet të godasë këtë pasdite Britaninë e Madhe. Autoritetet kanë ngritur alarmin për kujdesin e shtuar që duhet të tregojnë të gjithë, ndërsa janë anuluar qindra fluturime.

Stuhia “Dennis” do të jetë edhe më e fortë se “Ciara”, ndërsa metereologët e kanë quajtur si një nga stuhitë më të fuqishme të regjistruar ndonjëherë në Atlantikun e Veriut.

Më shumë se 40 mijë pasagjerë janë prekur nga anulimi i fluturimeve, hyrje dhe dalje nga Britania e Madhe.

Parashikimet për dëmet më të mëdha që mund të shkaktojë kjo stuhi, priten në qytetet të cilat morën goditje të fortë nga stuhia “Ciara”, pak ditë më parë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje