Shkrumbohen 6 apartamente ne Shkoder, ne rrezik te tjeret

Ndaje

Gjashtë apartamenti u dogjen kete pasdite si pasojë e një zjarri të madh që përfshiu një godinë dykateshë në lagjen “Kiras” në Shkodër.

Flakët ranë në këtë objekt me mbi 10 apartamente rreth orës 15:40 të kësaj të premteje dhe u përhapen me shpejtësi.

Tre mjete zjarrfikese mbërritën ne vendngjarje ndersa policia evakuoi banorët duke vendosur perimetrin e sigurisë.

Nga zjarri qe ra në ndertese nuk ka persona të lënduar por vetëm me dëme materiale.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje