Shën Valentini, për romantikët e guximshëm moti rezervon surpriza

Ndaje

Nje nga planifikimet e shumta për Shën Valentin jane dhe ecjet nga liqeni, por kushdo qe e ka menduar, duhet te shohe parashikimin e motit me parë. Nese, ka dhe nga ata romantike qe preferojne kohe me shi, atehere kushtet ua favorizojne.

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të jetë me vranësira të shumta gjatë paradites, ku reshjet fillojnë në zonat veriore dhe gradualisht përfshijnë të gjithë vendin, ku pritet të jenë me intensitet deri mesatar dhe lokalisht intensiv.

Por në orët e vona të mbrëmjes parashikohet të kemi përmirësim të motit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat nga -1°c deri në 14°c.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzimi 6 ballë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje