Gent Strazimiri: Miss Cocaine drejton Shqiperinë dhe OSBE

Ndaje

Ish deputeti i PD Gent Strazimiri përdori një nga këngët më të njohura të muzikës rock Cocaine të Eric Clapton për të ilustruar gjendjen jonormale të Edi Ramës.

Me vargun “Ajo (kokaina) nuk gënjen”, Gent Strazimiri ironizoi Ramën për të treguar se një politikani që shfaqet në një gjendje të tillë të rënduar, siç ishte Edi Rama mbrëmë në Opinion, nuk mund t’i jepet besim për drejtimin e shtetit.

Duke nënkuptuar se Edi Rama është nën efektin e kokainës, Gent Strazimiri përdor disa hashtagë për të vënë në dukje se, ironikisht, ketij njeriu i është besuar reforma në drejtësi, marrëdhëniet me NATO-n, negociatat për anëtarësimin më BE dhe drejtimi i OSBE-së.

STATUSI I PLOTË

(She don’t lie, she don’t lie, she dont’t lie) #besim_për_reformën_në_drejtësi
#aleat_i_besueshëm_i_nato
#gati_për_negocaiat
#drejtues_i_osbe

Miss Cocaine!!!…She don't lie, she don't lie, she don't lie…#besim_tek_reformat#aleat_i_besueshëm_i_nato#gati_për_negociatat#drejtues_i_osbe

Publiée par Gent Strazimiri sur Vendredi 14 février 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje