Autoriteti i Konkurrencës pezullon vendimin për rritjen e tarifave të kompanive celulare

Ndaje

Autoriteti i Konkurrencës ka marrë vendimin për të pezulluar përkohësisht rritjen e tarifave nga kompanitë celulare.

Albeu.com ka mësuar ekskluzivisht se këtë vendim e ka marrë Komisioni brenda Autoritetit të Konkurrencës.

Por përveçse është pezulluar rritja prej 200 lekësh për të gjitha paketat standarde të komunikimit që ofrojnë kompanitë, ka nisur edhe një hetim për akuzën e prishjes së konkurrencës në treg.

Kujtojmë se rritja e menjëhershme në të njëjtën kohë e çmimeve për shërbime të ngjashme të kompanive celulare, ngriti dyshime se po abuzohej.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje