FNSH ndërpreu kërkimet për Jan Prengën, por policia vendore zbulon diçka me rëndësi 1 km larg resortit ‘Golden’

Ndaje

Kur kanë kaluar gati 1 muaj nga pengmarrje dhe vrasja e Jan Prengës, policia ka gjetur një plasmas me njolla gjaku 1 km larg resortit ‘Golden’.

Mësohet se plasmasi, me të cilin mendohet se është transportuar turpi i Prengës është gjetur me datë 31 janar, ndërsa trupi i tij nuk është gjetur ende.

Pranë plastmasit është gjetur edhe një litar plastik, që është përdorur për të lidhur. Menjëherë ai është marrë dhe është dërguar në Laboratorin e Policisë Gjyqësore, për të kontrolluar njollat e gjakut se kujt i përkasin.

FNSH-ja i ka ndërprerë kontrollet për gjetjen e kufomës në zonën rreth Shijakut, ku mendohet se është fshehur kufoma e Prengës, por Policia vendore i ka vazhduar kërkimet për gjetjen e trupit.

vijon..
/DRONI.al/
loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje