“Rama dhe Kurti të ndarë”, Berisha komenton deklaratat: Provokacion i rëndë, tradhtari hoqi maskën

Ndaje

Sali Berisha ka komentuar ndarjen e Albin Kurtit dhe Edi Ramës në konferencën e sotme për shtyp sa i përket Minishengenit.

Ram iu përgjigj Kurtit për makroshengenin shqiptar, se nuk do të ketë një të tillë pa shengen ballkanik. Berisha nga ana tjetër shprehet se tashmë kryeministri Rama e ka çjerur maskën e tradhëtarit duke kryer edhe një provokacion të rëndë.

Sipas ish- kryeministrit Rama zbuloi shitjen që i ka bërë Kosovën në Beograd dhe vasalizimin e Shqipërisë duke prerë honet e historisë mes dy vendeve pasi nuk vendosin dot marrëdhënie

STATUSI I SALI BERISHËS

Per tradhetarin e Kombit, Shqiperia dhe Kosova jane vasale te Serbise se Madhe

Miq, sot tradhetari i kombit Esad Toptani i Ri, ne takimin e tij me kryeministrin e Kosoves, Albin Kurtin duke bere nje provokacion te rende, Rama deklaroi se nuk ka bashkepunim shqiptar, se “nuk ka makroshengen shqiptar pa minishengenin ballkanik”!

Me kete deklarate ky tradhetar heq çdo maske dhe deklaron se Shqiptaret mund te bashkepunojne njeri me tjetrin vetem ne kuadrin e Serbise se Madhe apo Jugosllavise se Re. Sipas kesaj deklarate Shqiperia dhe Kosova nuk jane dy vende te pavarura sovrane por dy vasale te Beogradit, te cilat mund te bashkepunojne njera me tjetren vete nen ombrellen e Serbomadhise.
Nje deklarate te tille per marredheniet ndermjet dy vendeve sovrane nuk mund te gjenden ne analet e marredhenieve bilaterale boterore. Vetem shtetet vasale apo koloni jane te detyruar te marrin miratim tek dikush tjeter per marredheniet me nje vend sovran.

Ne rast se shqiptaret ne vendet e tyre sovrane nuk vendosin per marredheniet midis tyre por edhe me vende te tjera ata i presin honet e historise!

Duket se pikerisht kete ka firmosur ky tradhetar ne traktatin prej 718 nenesh te Novisadit.

Sot Edvin Kristaq Zografi zbuloi per te njeqinten fytyren e tij te tradhtarit,zbuloj shitjen qe i ka bere Kosoves se bashku me Miladinin shqipfoles dhe Baton Stanishiqin ne Beograd dhe vasalizimin e Shqiperise! sbPer tradhetarin e Kombit, Shqiperia dhe Kosova jane vasale te Serbise se Madhe.
/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje