Pas tërmetit në Greqi, dy lëkundje regjistrohen në Shqipëri

Ndaje

Tërmeti i djeshëm në Greqi duket se ka dhene ndikim dhe ne pjesen e jugut në Shqipëri.

IGJEUM njofton se ka regjistruar dy lekundje termeti ne vend, fatmiresisht me magnitude te vogel.

Sic mund ta shihni edhe ne tabelen me poshte lekundja e pare per daten 7 shkurt eshte regjistruar ne oren 05:39 me epiqender 10 km ne Perendim te GJirokastrer dhe me magnitude 2.7.

Pas saj, nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar ne oren 06:14, ne te njejten epiqender dhe me magnitude 2.6.

Kujtojme se ne oret e para te mengjesit te sotem Kreta ne Greqi eshte tronditur nga nje lekundje termeti me magnitude 4.7.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje