Mësohet amaneti i fundit i Nexhmije Pagarushës

Ndaje

Të gjithë u tronditen pas lajmit te hidhur se artistja e mirenjohur Nexhmije Pagarusha ka ndërruar jetë. Kengetarja nderroi jete ne moshen 86-vjeçare, pas nje beteje te gjate me nje semundje të rëndë.

Pas ngushellimeve dhe mesazheve te njepasnjeshme te artisteve dhe figurave te tjera te njohura të vendit, zbulohen dhe disa prej amaneteve të saj.

Mësohet se Pagarusha ka lënë një amanet para vdekjes së saj, sa i takon funeralit. Ajo iu ka kërkuar familjarëve që ta përcjellin në banesën e fundit me një ceremoni private dhe pa praninë e mediave.

Po ashtu ajo ka kërkuar që ta varroshin në fshatin e lindjes në Pagarushë të Malishevës.

Nexhmije Pagarusha do të mbetet ikona e muzikës shqipe, e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje