LAJM I FUNDIT/Vettingu, jepet vendimi mbi Ardi Veliun

Ndaje

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit.

Gjate seances se djeshme, Komisioni thotë se Veliu ka plotësuar formularin në mënyrë të saktë dhe nuk ka informacione për kontakte me persona të inkriminuar.

Gjithashtu u tha se niveli arsimit përputhet me detyrën, nuk ka hetimi disiplinore të punës ndër vite ndaj Veliut dhe gradat i ka marrë në mënyrë kronologjike ndër vite.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje