VIDEO/Trump nuk i jep dorën, kongresmenia demokrate i gris fjalimin para qindra njerëzve

Ndaje

Mediat e huaja kane fiksuar momentin pikant qe verteton se Nancy Pelosi dhe presidenti Donald Trump nuk shkojne mire me njeri tjetrin.

Mosmarrëveshja e zjarrtë e Donald Trump me kongresmenen demokratike Nancy Pelosi u ndez  gjatë fjalimit të tij para Kongresit.

Presidenti amerikan shkoi së pari, duke mos pranuar te takonte zonjën Pelosi,pasi mbërriti në podium për të mbajtur fjalimin e tij.

Zonja Pelosi gjithsesi e tregoi hakmarrjen e saj rreth 75 minuta më vonë,  ndërsa zoti Trump qendronte ne  dhomë pas përfundimit të fjalimit, ajo mori një kopje të tij dhe e shqyeu atë në dysh.

Momentet, të kapura dhe të qarkullojnë në media sociale brenda pak minutash, nënvizojnë përpjekjen e zotit Trump për të injoruar ‘gjyqin’,  i cili vjen me votim të Mërkurën, ku do të përcaktohen dhe arritjet e tij në detyrën si president.

BURIMI:”CNN/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje